Понеделник, 08 Яну 2024

„Локомотив” и „Спартак” не се победиха в равностоен мач от III кръг на „А“ хандбална група

08.10.2023 21:34

Във втория си мач за новото първенство „Локомотив“ не успя да спечели домакинския си мач срещу варненския „Спартак“ и двата отбора завършиха 20:20 в един равностоен двубой.

През новия сезон горнооряховският „Локомотив” ще играе домакинските си мачове в „ОЗК Арена” в Бяла, тъй като спортна зала „Никола Петров“ но отговаря на изискванията на Федерацията. „Локомотивци“ започнаха първенството директно от втория кръг с победа над „Осъм“.

В мач от III кръг на елитната „А“ хандбална група „железничарите” посрещнаха „Спартак” (Варна). В равностоен мач, изпълнен с множество обрати, двата отбора не успяха да се победят и завършиха наравно 20:20 (9:9).

Срещата започна по добре за символичните домакини, които наложиха темпото. Поведоха и до 10-та минута успяха да увеличат преднината си до 5:1. Постепенно гостите изравниха играта и резултата за 7:7 малко след средата на полувремето. Последва размяна на голове в двете врати и равновесието се запази 9:9 до края.

През втората част „спартаклии” започнаха с две последователни попадения. „Локомотивци” изравниха за 12:12 и на свой ред излязоха напред 14:12. Варненските хандбалисти възстановиха равенството 14:14 в 45-та минута. Нови три гола дадоха предимство на „железничарите”, които съхраниха преднината до 20:17 две минути преди крайната сирена. В оставащото време „спартаклии” отбелязаха три попадения и се поздравиха с равния резултат 20:20.

Локо: Георги Маринов, Любен Иванов, Кристиян Стратиев, Станислав Добрев, Тодор Калчев, Петър Николов, Николай Генов, Любослав Димитров, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Димитър Георгиев, Иван Петков, Георги Стоянов, Павел Данаилов, Йордан Попов, Румен Ангелов.