Неделя, 20 Авг 2023

„Локомотив“ разгроми „Павликени“ с 5:0

21.05.2023 08:32

„Локомотив“ разгроми на своя стадион „Павликени“ с 5:0 в областно дерби от XXVIII кръг на Северозападната Трета лига. Голмайсторът на лигата Георги Колев откри след центриране от корнер в 24-та минута. В 43-та минута Димитър Байдаков покачи на 2:0 с добавка след удар на Дечев и избита топка от вратаря. Секунди преди края на полувремето Георги Колев отбеляза още един гол след като завърши страхотна атака на Тодор Бакърджиев.

Юношата Кристиян Дечев вкара за 4:0 в 54-ата минута. Димитър Костадинов отбеляза първия си гол в официален мач в 63-та минута, оформяйки крайното 5:0.

В 77-та минута официален дебют за „Локо“ направи вратарят Максим Маринов, роден през 2006 г. В игра влезе и роденият през 2007 г. Мартин Господинов.

В дербито на кръга „Вихър“ победи „Локомотив“ в Мездра с 3:0 и така окончателно се оформи първата тройка, от която изпадат мездренските железничари. При „Бдин“ няма изненади и отборът спечели домакинството си на „Малчика“ с 4:0

Така продължава да води в класирането със 7 точки аванс пред „Локомотив“ (ГО). На една точка след втория е „Вихър“.

На 24 май „Локомотив“ ще изиграе отложения си мач с „Етър II“. Срещата е от 18 часа на стадион „Ивайло“.