Четвъртък, 17 Авг 2023

Юношите на ПГЕЕ спечелиха за 30-ти пореден път щафетата на Горна Оряховица

18.05.2023 20:27

160 момичета, момчета, юноши и девойки пробягаха трасето на традиционната за Горна Оряховица щафетна обиколка, посветена на празника на града и деня на спорта 17 май. Общо 20 отбора в четирите категории участваха в 55-тото й издание. Всеки тим е от осем състезатели, а старт/финала е пред сградата на Общината. Организатори на щафетата са Община Горна Оряховица, Общинско предприятие „Младежки дейности, спортни имоти и прояви“ и ЛК „Локомотив 55“, който обезпечава и спортно-техническата част на състезанието.

Приветствие към всички състезатели, учители, треньори и спортни деятели отправи зам. кметът Стефчо Алпиев, в награждаването се включиха и зам. кметът Григор Минков и директорът на ОП МДСИП инж. Петя Богданова.

Първи на старт застанаха момичетата и първата победа записа ОУ „Иван Вазов“. Втори остана отборът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Горна Оряховица, а едноименното училище от Долна Оряховица е на трето място. Четвърти останаха момичетата на СУ „Георги Измирлиев“.

При момчетата първото място е за отбора на СУ „Георги Измирлиев“, а втори останаха момчетата от ОУ „Иван Вазов“. Трети станаха лекоатлетите на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Горна Оряховица. След тях са щафетите на СУ „Вичо Грънчаров“, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Долна Оряховица и ОУ „Св. Паисий Хилендарски“.

СУ „Георги Измирлиев“ добави още едно първо място при девойките. След отбора на Гимназията финала пресякоха девойките на СУ „Вичо Грънчаров“, следвани от ПГЛПИ „Ат. Буров“ и ПГХТ „Проф. д-р Асен Златаров“.

При юношите осмината от тазгодишния отбор на ПГЕЕ „М. В. Ломоносов“ продължиха златната традиция на училището и спечелиха първото място за 30-ти пореден път.

Второто място е за СУ „Вичо Грънчаров“, а трети финишираха юношите на ПГЛПИ „Буров“. След тях са отборите на ПГХТ „Проф. д-р Асен Златаров“, ПТГ „Васил Левски“ и СУ „Георги Измирлиев“.