Събота, 17 Фев 2024

Хандбалният „Локомотив” победи „Левски” в мач от VII кръг на „А“ РХГ

18.11.2023 21:04

Динамичен хандбал демонстрираха двата отбора в началото на срещата, изиграла се в ОЗК „Арена Бяла”. Гостите откриха още в атаката след първия съдийски сигнал. „Локомотивци” отвърнаха със серия от бързи голове за 4:2 в петата минута. До средата на полувремето увеличиха преднината до 11:6 и 20:10 в края.

През втората част на терена имаше само един отбор - „Локомотив”. Със здрава защита и бързи атаки „железничарите” започнаха да бележат гол след гол и постепенно да увеличават разликата. Хандбалистите от гр. Левски с нетърпение очакваха финалната сирена, прозвучала при резултат 39:20.

„Локо“: Георги Маринов, Михаил Пенев, Любен Иванов, Кристиян Стратиев, Станислав Добрев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Петър Николов, Николай Генов, Божидар Симеонов, Георги Стоянов, Иван Петков, Павел Данаилов, Йордан Попов, Румен Ангелов, Кристиян Йорданов.

„Локомотив“ остава на второ място в елитната хандбална група, но е единственият отбор без загуба досега. Шампионите от „Шумен“ водят, тъй като имат мач повече.