Събота, 13 Яну 2024

Хандбалният „Локомотив“ победи набиращата скорост „Фрегата“ в Бургас

14.10.2023 20:56

Хандбалистите на „Локо” победиха като гости „Фрегата” в мач от IV кръг на „А“ РХГ мъже. До този мач хандбалистите на домакините имаха пълен актив от три победи в три мача. Докато гостите, които започнаха първенството от втория кръг, бяха с една победа и един равен.

Бърз и динамичен хандбал показаха двата отбора в сп. зала „Никола Станчев” в Бургас. Още с първия съдийски сигнал се заредиха атаки към двете врати. Домакините бяха по съобразителни и поведоха с 2:0. „Железничарите” успяха да изравнят 6:6 в 20-та мин. След размяна на голове при 8:8 гостите отбелязаха пет безответни попадения и затвориха полувремето с преднина 14:9.

През втората част „локомотивци” започнаха с нови три последователни гола.

При този резултат до края „фрегатите” не можаха да наваксат изоставането и доиграха мача до крайното 27:21 за „локомотивци“.

„Много важна за нас победа, която беше задължителна. Може би заради това напрежение не успяхме да влезем добре в мача. Постепенно момчетата се отпуснаха. На почивката направихме корекции и през второто полувреме подобрихме играта. Това ни донесе и успех”, коментира ст. треньорът на „Локо“ Йордан Димитров.

„Локомотив”: Георги Маринов, Павел Данаилов, Иван Петков, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Тодор Калчев, Николай Генов, Кристиян Йорданов, Любен Иванов, Кристиян Стратиев, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Димитър Георгиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев.