Вторник, 20 Юни 2023

Хандбалният „Локомотив“ излиза във финал за Купата на България срещу шампиона „Шумен“

19.03.2023 08:44

Носителят на Купата на България по хандбал – горнооряховският „Локомотив“ ще защитава трофея днес срещу актуалния шампион „Шумен 61“. Финалът е от 14 часа, а два часа по-рано е срещата за третото място, в която ще се срещнат „Пирин“ (Гоце Делчев) и „Спартак“ (Варна).

Домакин на финалния турнир е „Арена Шумен“. В полуфиналите вчера „Локомотив“ лесно се справи с единствения втородивизионен отбор, стигнал до финалите и победи „Пирин“ с 43:20 (24:12). Момчетата на Йордан Димитров взеха солиден аванс още в средата на първата част и на полувремето водеха с 24:12. Те не се отпуснаха и през второто полувреме и „загряха“ за финалния мач.

„Шумен“ имаше по-труден мач срещу „Спартак“. Но спечели с 34:28 (17:13) и ще има възможност да добави четвърта купа в клубната витрина.

Финалът днес е повторение на финалите през миналата година. Тогава "Локомотив" успя да спечели Купата, но после отстъпи шампионската титла на "Шумен 61".

Двата финални мача ще бъдат предавани пряко от b1b.tv.