Неделя, 18 Юни 2023

„Локо“ вкара 5 гола на съименника от Дряново и вече е само на 2 точки от първото място в групата

18.03.2023 19:30

Горнооряховският „Локомотив“ продължава с убедителните победи и вкара 5 гола на съименника си от Дряново в мач от XIX кръг на Северозападна трита лига. В този кръг временният водач „Локомотив“ (Мездра) стъпи накриво и постигна само равен срещу новака в групата „Боруна“. Това доведе до сближаване на първите три отбора в класирането. „Локо“ от Мездра и „Бдин“ от Видин водят с еднакъв актив, но „Локо“ от Горна Оряховица е само на две точки след тях.

Само преди десетина дни феновете на горнооряховския „Локомотив“ видяха седем голя срещу „Локомотив“ (Дряново) в мач от турнира з Аматьорската купа. Този път головете бяха „само“ пет.

Първи се разписа нападателят Димитър Байдаков, който откри в 26-ата минута на срещата. След центриране в наказателното поле и разбъркване той съумя да вкара от близка дистанция.
До почивката нямаше повече попадения, но две минути след подновяването на играта след хубав пас на Явор Генчев младокът Янислав Цачев удвои преднината на домакините.
В 72-ата минута лидерът на домакините Георги Колев също записа името си сред голмайсторите. Той се възползва от подаване на Кристиян Райчев и вкара за класическото 3:0.
Три минути след това Димитър Байдаков вкара от дузпа за 4:0, а в 86-ата минута нападателят оформи своя хеттрик след асистенция на Кристиян Райчев.
Домакините получиха отново солидна подкрепа от трибуните, като техните верни привърженици ги подкрепиха достойно.

Бдин 1923 (Видин) - Ботев II (Враца)                      3:0

Утре играят Етър ВТ II (Велико Търново) и Левски 2007 (Левски).

В този мач „Локо“ започна с Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Явор Генчев, Александър Узунов, Янислав Цачев, Николай Иванов, Георги Колев, Димитър Байдаков.

Резерви: Ивайло Стефанов, Ангел Паунов, Красен Трифонов, Даниел-Виктор Кънчев, Тодор Бакърджиев, Джихат Кямил, Кристиян Дечев, Мартин Господинов, Борислав Бъчваров, Данаил Петков.