Събота, 10 Юни 2023

„Локо“ продължава да громи, победи в Левски с 5:0

11.03.2023 19:38

„Локомотив“ продължава с убедителните си победи през пролетния сезон. С 5:0 „железничарите“ сразиха „Левски 2007“ в град Левски и вече са с най-доброто нападение и най-добрата защита в Северозападна трета лига.

Още в 5-ата минута гостите стигнаха до попадение чрез Димитър Байдаков, а две минути след това Георги Колев удвои след прекрасно извеждащо подаване на младия Янислав Цачев.

В 11-ата минута гостите имаха вече три гола аванс. След бърза контраатака топката достигна до Колев, който с втория си гол в мача направи резултата класически.

Съвсем логично темпото на игра поспадна, но още голове имаше в заключителните минути на срещата. В 75-ата минута ветеранът Красен Трифонов засече с глава центриране на друг опитен футболист Явор Генчев за 0:4.

В 85-ата младият талант Мартин Господинов нанесе страхотен удар , но топката нацели горната греда. Крайният резултат бе оформен от Георги Колев в 77-ата минута след хубаво воле. Така Миглата оформи своя хеттрик.

Над 100 фенове приветстваха победата на „локомотивци“ в Левски.

„Локо“ започна в състав: Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Явор Генчев, Александър Узунов, Янислав Цачев, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Димитър Байдаков.

В групата бяха още Ивайло Стефанов, Станимир Андреев, Красен Трифонов, Джихят Кямил, Тодор Бакърджиев, Джихат Кямил, Ангел Паунов, Мартин Господинов, Николай Иванов, Кристиян Дечев.

Във временното класиране след XVIII кръг на първенството „Локо“ е трети с 44 точки на 4 точки зад лидера „Локо“ (Мездра) и на две след „Бдин“. Четвъртият в класирането – „Вихър (Славяново), изостава на  6 точки.