Понеделник, 05 Юни 2023

„Локо“ разби „Ботев II“ с 8:0

04.03.2023 22:29

Категорична победа с 8:0 постигна "Локомотив" (ГО) над дублиращия отбор на "Ботев" (Враца). Резултатът се запази 0:0 чак до 31-ата минута, а до почивката паднаха само два от головете.

След половин час игра Даниел-Виктор Кънчев центрира от фаул и Ивайло Велчев с глава откри за 1:0. В самия край на полувремето пък Велчев направи центриране и Георги Колев също с глава удвои.

През втората част заваляха голове. Още в 47-ата минута Димитър Байдаков пусна към Георги Колев за втория му гол в мача. Буквално в следващата атака Кънчев центрира от корнер и Ивайло Велчев прати топката в мрежата за 4:0. Младият тим на "Ботев" (Враца) съвсем рухна.

Само след три минути Даниел-Виктор Кънчев отне топката от съперник, направи пробив и вкара петия гол. Димитър Байдаков в 68-ата минута отблизо се разписа за 6:0, а три минути по-късно получи пас от Колев и покачи на 7:0. В 78-ата минута Георги Колев посрещна отскочила от гредата топка и с удар между краката на вратаря стигна до хеттрик и оформи крайното 8:0.

Намиращите се пред "Локомотив" (ГО) отбори на "Локо" (Мездра) и "Бдин" обаче също не сгрешиха. Мездренци биха като гости с 3:0 "Ювентус" (Малчика), а видинчани разгромиха у дома с 4:0 "Дреновец". Така в челната тройка "Локо" (Мз) води с 45 точки, "Бдин" е с 43, а "Локомотив" (ГО) с 41 точки.

"Локомотив" (ГО) приема "Локомотив" (Дряново) в предварителен кръг от Купа на Аматьорската футболна лига 2022/23 г. Срещата ще е с начален час 14:30 часа на 07.03.2023г (вторник) на стадион "Локомотив".

Стартов състав: Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Александър Узунов, Янислав Цачев, Даниел-Виктор Кънчев, Тодор Бакърджиев, Георги Колев, Димитър Байдаков.

Влезли в игра: Николай Иванов, Джихат Кямил, Красен Трифонов, Кристиян Дечев, Борислав Бъчваров.