Понеделник, 01 Май 2023

Велико Търново Спорт

Пълен комплект медали спечелиха борци от Велико Търново от Държавното за юноши

30.01.2023 09:17

Пълен комплект медали спечелиха млади борци от Велико Търново от Държавното първенство за юноши. Надпреварата в свободния стил се проведе във Враца.

Третата шампионска титла от началото на годината за спорта в старата столица спечели Стефан Янков в категория 125 килограма. Възпитаникът на заслужилия треньор Лако Лаков триумфира в зала "Акад. Иван Ценов". Общо осем борци се пуснаха при най-тежките, където състезателят на клуб „Радослав Великов - Михаил Ганев“ се справи с конкуренцията. На финала Стефан Янков отнесе Петър Цонев от “Добруджански юнак” /Добрич/ с 12:3 технически точки.

Атанас Денчев и Николай Момъков завоюваха два медала за друг клуб - „Царевец-Етър 93“. В категория до 86 килограма Денчев постигна две победи, но на полуфинала отстъпи на Николай Бинков от „Странжда- 2001“ /Средец/, който впоследствие стана шампион. За великотърновеца остана да се бори за бронзовото отличие, което спечели срещу противник от Добрич.

Николай Момъков, който дебютира за великотърновския клуб, извоюва сребърен медал в категория до 70 килограма. Момъков посгитна три убедителни победи до финала, където отстъпи на Иван Стоянов от „Берое“ /Стара Загора/ и стана вицешампион.