Събота, 11 Фев 2023

„Локомотив“ разби „Дреновец“ в последния есенен кръг, ще зимува на трето място

12.11.2022 22:04

„Локомотив“ спечели с 6:1 гостуването си на „Дреновец“ в последния есенен кръг от първенството на Северозападна трета лига.

Мачът на „Дреновец Арена“ беше като голово шоу за гостите, което бе открито в 28-та минута от Георги Колев. Голаджията на „железничарите“ удвои преднината на своите пет минути по-късно. Андерсон Силва даде надежда на домакините, че ще се върнат в мача с попадение в 41-та минута, но това беше всичко, което успяха да направят футболистите на „Дреновец“. До края на първото полувреме гостите вече водеха с 3:1 с гол на Ивайло Велчев. През втората част Георги Колев заби още два гола, а веднъж се разписа и Ивайло Тодоров.

Така „Локо“ си запази третото място в класирането. Групата стана още по-завързана и оспорвана след този XV кръг, в който някои от лидерите се издъниха и направиха неочакван лош ход. „Вихър“, който делеше третото място с „Локо“ загуби от „Ювентус“, а „Бдин“ падна в Павликени. Така на върха вече са два отбора – „Бдин“ и „Локо“ (Мездра) с по 39 точки. На четири след тях е горнооряховският „Локомотив“, а на три след него е „Вихър“ (Славяново)