Събота, 04 Фев 2023

„Локо“ наложи волята си над „Янтра“ от Полски Тръмбеш за 4:2

05.11.2022 19:37

Голов трилър през второто полувреме видяха феновете на стадион „Локомотив“, дошли за поредното областно дерби в Северозападна трета лига между горнооряховския „Локомотив“ и „Янтра“ (Полски Тръмбеш). И двата отбора са в първата половина на таблицата за временно класиране. Отборът от Полски Тръмбеш е традиционно труден противник за „Локо“ и заради многото футболисти, минали през горнооряховската школа, които сега играят за „Янтра“.

И този път мачът се оказа труден за „железничарите“, но те наложиха волята си в последната четвърт на двубоя. В първото полувреме падна само един гол и то във вратата на домакините. Отбеляза го Християн Кожухаров в 42-та минута.

Второто полувреме започна с размяна на голове през 5 минути и си беше истински футболен трилър до последния момент. Димитър Байдаков изравни минути след подновяването на играта, а Георги Колев изведе „локомотивци“ напред пет минути по-късно. Гостите не се предадоха и след още пет минути възстановиха равенството отново с гол на Кожухаров. Отново Колев даде преднина на „Локо“ в 75-та минута, а след още десет минути Янислав Цачев затвърди победата на своите и заформи крайния резултат 4:2.

„Локомотив“: Зехнур Чаушев, Милен Савов, Стефан Иванов, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Александър Узунов, Тодор Бакърджиев, Николай Иванов, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Янислав Цачев.

Резерви: Иван Христов, Станимир Андреев, Али Ахмед, Явор Генчев, Кристиян Райчев, Красен Трифонов, Димитър Байдаков.

Вихър (Славяново) - Партизан (Червен бряг)                1:0

Утре играят ОФК Локомотив (Мездра) и Ботев II (Враца)

Няма промяна във временното класиране в челото. „Бдин“ води с 39 точки, а „Локомотив“ (Мездра), който в момента има 33 т., ще е втори независимо от резултата утре. „Локо“ (ГО) и „Вихър“ (Славяново) делят трето-четвърто място с 32 точки. Най-близо е „Павликени“ с 26 точки.