Неделя, 05 Фев 2023

Хандбалният „Локомотив“ отпадна от евротурнирите

06.11.2022 14:18

Горнооряховският „Локомотив“ отпадна във втория кръг на турнира за Купата на Европейската хандбална федерация. Носителят на купата на България и вицешампион на страната бе отстранен от шампиона на БеНе Лига – обединеното първенство на Белгия и Нидерландия, „Кембит Лайънс“.

„Железничарите“ допуснаха второ поражение от „Лъвовете“ с 19:39 (8:22). Реваншът се игра в спортна зала „Орловец“ в Габрово. При гостуването си в Нидерландия преди седмица „локомотивци“ загубиха със 17:39 (9:20).
Възпитаниците на Йордан Димитров бяха равностойни в първите пет минути, след което нидерландците направиха серия от шест поредни гола и поведоха с 9:3, а малко след средата на първото полувреме авансът на гостите стана двуцифрен при 13:3. До края хандбалистите на Кембит продължиха да доминират и удвоиха преднината си за крайното 39:19.