Събота, 07 Яну 2023

„Локо” избухна срещу „Партизан” с 4 гола в последната четвърт на мача, Джихат Кямил дебютира за „железничарите”

08.10.2022 21:43

„Локомотив” победи с 4:0 „Партизан” (Червен бряг) в десетия кръг на Северозападна трета лига. Мачът би трябвало да се приеме за дерби, тъй като двата отбора са съседи в класирането и дори отборът от Червен бряг води по точки. Но всъщност домакините контролираха мача още от самото начало, а гостите играеха затворено. „Локомотивци” създаваха положения, но добрите намеси на вратаря Станислав Антонов и липсата на късмет, запазиха резултата нулев през първата част на срещата.

През втората част ситуацията остана непроменена до 65-тата минута, когато с красив удар Янислав Цачев разпечата вратата на гостите и откри резултата. Пет минути по-късно капитанът Ивайло Тодоров удвои преднината. Влезлият като резерва Димитър Байдаков се разписа в 80-тата минута. В края на срещата, след бърз пробив Кристиян Райчев добави още едно попадение, за да затвърди категоричната победа с 4:0.

В този мач за „Локо” дебютира опитният Джихат Кямил. 33-годишният футболист е шампион с ЦСКА, беше лидер на „Етър” при завръщането му в професионалния футбол, минал е през „Арда” и „Локомотив” (Сф), а от началото на сезона тренира с „Локо” (ГО).

„Локомотив” започна със Зехнур Чаушев, Милен Савов, Стефан Иванов, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Явор Генчев, Кристиян Райчев, Даниел-Виктор Кънчев, Тодор Бакърджиев, Георги Колев, Янислав Цачев. По-късно на терена се появиха и Димитър Байдаков, Красен Трифонов, Станимир Андреев, Николай Иванов, Джихат Кямил.

X кръг на Северозападна трета лига беше доста интересен и оспорван. „Локомотив” остава на пето място, но вече е на две точки от четвъртия „Партизан”, а е с мач по-малко. Лидерът „Бдин” трудно победи „Севлиево” и продължава без загуба. „Локомотив” (Мездра) си върна второто място, но „Вихър” (Славяново) играе утре с „Етър II”.

ОФК Локомотив (Мездра) - Дреновец (Дреновец)              1:0

Академик (Свищов) - Янтра (Полски Тръмбеш)                1:4

Ботев II (Враца) - Павликени (Павликени)                  4:0

Левски 2007 (Левски) - Боруна (Царева ливада)             2:0

Локомотив 1927 (Дряново) - Ювентус 95 (Малчика)           0:1

Локомотив (Горна Оряховица) - Партизан (Червен бряг)      4:0

Бдин 1923 (Видин) - Севлиево (Севлиево)                   3:2