Сряда, 16 Nov 2022

„Локомотив” се справи с „Академик”, ще представя областта за Купата

17.08.2022 20:32

„Локомотив” победи с 2:1 „Академик” и продължава в турнира за Купата на България, след като обаче изправи феновете си на нокти през първото полувреме.

„Академик” (Свищов) можеше да се окаже черна котка за „Локомотив”, но възпитаниците на Лъчезар Русев съумяха да преодолеят напрежението и блокажа от огромното желание за реванш след загубата в първия кръг на първенството. През цялото първо полувреме домакините пропускаха възможност след възможност, включително дузпа. Докато „студентите” имаха една възможност и я реализираха за 0:1. Така завърши първото полувреме.

През втората част обаче „локомотивци” взеха своето. Появата на ветерана Георги Колев внесе спокойствие и даде ефективност в нападение. Едно разбъркване след корнер пред вратата на „Академик” доведе по изравняване в 58-та минута. Най-съобразителен беше Колев. Пак той оформи и крайния резултат в 83-та минута на мача.

„Локо” продължава в елиминациите на аматьорските отбори за Купата. Северозападна зона може да излъчи 4 отбора от седемте области, които обхваща.

„Локомотив” започна с Иван Христов, Милен Савов, Ивайло Тодоров (к), Али Ахмед, Станимир Андреев, Стефан Иванов, Николай Иванов, Александър Узунов, Тодор Бакърджиев, Кристиян Райчев, Димитър Байдаков.

Резерви: Зехнур Чаушев, Даниел – Виктор Кънчев, Мартин Господинов, Красен Трифонов, Кристиян Дечев, Георги Колев, Янислав Цачев.