Събота, 05 Nov 2022

„Локо” се препъна на старта срещу „Академик”

06.08.2022 22:11

Две прогнози на старши треньора Лъчезар Русев, направени преди началото на първенството, се потвърдиха още в първия кръг – контролите и шампионатните мачове нямат нищо общо и „Академик” (Свищов) не е аутсайдерът от миналия сезон. Само преди десетина дни „Локо” победи „Академик” с 3:1 в контрола. Но в първия си мач за първенството загуби от „студентите” в мач на своя стадион.

Даниел-Виктор Кънчев откри за домакините в 25-та минута. Минути по-късно Беркант Реджеб изравни, а Иван Ганев донесе победата за „Академик” с гол от дузпа през втората част.

Всъщност през целия мач „Локомотив” доминираше и създаде много положения. Четири пъти топката влиза във вратата на гостите, но голове така и не бяха зачетени. Домакините претендираха и срещу дузпата, отсъдена срещу тях и общо взето съдийството създаде доста неприятни емоции по трибуните. В крайна сметка обаче „локомотивци” така и не успяха да отбележат редовен гол и трябваше да преглътнат загубата.

„Локомотив”: Иван Христов, Ивайло Велчев, Ивайло Тодоров (капитан), Али Ахмед, Милен Савов, Явор Генчев, Даниел-Виктор Кънчев, Александър Узунов, Кристиян Райчев, Тодор Бакърджиев, Георги Колев.