Събота, 22 Oct 2022

„Локо” спечели петата си контрола, обръщайки „Академик” от 0:1 до 3:1

23.07.2022 16:29

„Локомотив” изигра петата си контролна среща срещу „Академик“ (Свищов) на своя стадион тази сутрин. Още от самото начало домакините имаха превес на терена, създадоха куп положения, но така и не успяха да вкара гол. Докато при една от редките си атаки гостите се възползваха и реализираха за 0:1 в 40-тата минута,. Така завърши първото полувреме.

През втората част отборът, воден от Лъчезар Русев, излезе още по-амбициран да промени резултата. Диктувайки темпото, „Локо“ успя да изравни след корнер в 69-тата минута, точен беше Георги Колев. Броени минути след това бе фаулиран в наказателното поле Кристиян Райчев и съдията отсъди дузпа, която Димитър Байдаков реализира за 2:1. Дойде и 82-ра минута, пак след изпълнение на корнер, добре засечената топка с глава от Ивайло Велчев, попадна за крайното 3:1. Двата корнера бяха перфектно изпълнени от Красен Трифонов.

„Локомотив” започна с Иван Христов, Ахмед Али, Ивайло Тодоров, Александър Узунов, Явор Генчев, Кристиян Райчев, Даниел-Виктор Кънчев, Николай Иванов, Георги Колев, Тодор Бакърджиев, Димитър Байдаков. В игра влязоха всички попаднали в групата: Зехнур Чаушев, Ивайло Стефанов, Ивайло Велчев, Станимир Андреев, Стефан Иванов, Милен Савов, Ангел Паунов, Красен Трифонов, Кристиян Дечев, Кристиян Славчев, Борислав Бъчваров, Мартин Господинов, Борис Атанасов.