Сряда, 12 Oct 2022

„Локо” постигна убедителна победа срещу дубъла на „Дунав”

13.07.2022 07:08

„Локомотив” (Горна Оряховица) надви гостуващия му „Дунав II” (Русе) с 3:0 в приятелска среща. Селекцията на Лъчезар Русев доминираше през 90-те минути и пропусна да реализира още няколко гола. В началото обаче русенци имаха шанс да вкарат на два пъти чрез Дани Бонев.

Милен Савов центрира и Матю Гагов откри резултата в средата на първото полувреме. Десетина минути след почивката Даниел-Виктор Кънчев излезе сам срещу русенския страж, излъга го и вкара втория гол. Четвърт час по-късно Георги Колев преодоля вратаря на Дунав и подаде топката пред празната врата, откъдето Димитър Байдаков я насочи в мрежата. Накрая вратаря на малките „дракони“ спря с нарушение Ангел Паунов, но Георги Колев не успя да вкара от дузпа. Два опасни удара отправиха след почивката футболистите на „Дунав”.

Общо 47 играчи взеха участие в контролата. От тях 21 състезатели за русенския тим. За „Локомотив” играха всичките 26 футболисти, сред които и 14-годишните Мартин Господинов и Кристиян Славчев и 15-годишните Борислав Бъчваров и Борис Атанасов.