Неделя, 04 Сеп 2022

„Локо” победи с 5:2 „Етър II” на „Ивайло” и получи купата за трето място в Северозападна трета лига

04.06.2022 22:00

В последния си мач за този сезон „локомотивци” направиха хубава победа над „Етър”. И макар да е над дублиращия отбор на „виолетовите” изразителният успех докара до екстаз най-запалените фенове, придружили своите на стадион "Ивайло".

„Етърци” излязоха с фланелки „Винаги един от нас!“, а мачът започна с едноминутно мълчание в памет на отишлия си техен възпитател от Спортното училище и бивш футболист Йордан Маринов.

Домакините поведоха с гол на Калоян Ненчев още в 9-та минута. Само след няколко минути обаче Стефан Неделчев изравни, а до края на полувремето „Локо” вече водеше с 2:1 след гол на Красимир Гавазов.

През втората гостите доминираха. Байдаков можеше да увеличи веднага след подновяване на играта, но Мартинов спаси. В 55-ата минута Кристиян Райчев все пак реализира. В 63-ата минута резервата Георги Иванов намали на 2:3, но силите на младите „етърци” бяха дотам.

Стефан Неделчев в 72-ата минута отбеляза втория си гол за 2:4, а Кристиян Райчев бе оформи крайното 2:5.

След края на мача делегатът Георги Трендафилов връчи на „Локомотив“ (ГО) купа за третото място в крайното класиране. „Етър II” завърши на 16-ото място само пред отказалия се „Пещера“ (Галата).

„Спартак” (Варна) загуби в последния кръг, но се връща в професионалния футбол като първенец на Северозападна трета лига. „Севлиево” се наложи в последния си мач на „Бдин”, макар че и без това нямаше как да бъде изместен от второто място.

„Локо“ (ГО): Ивайло Стефанов, Ивайло Тодоров, Денислав Николов, Ивайло Велчев, Андрей Петров, Делян Дончев, Александър Узунов, Красимир Гавазов, Стефан Неделчев, Димитър Байдаков, Кристиян Райчев (Стефан Иванов, Александър Краев, Валентин Петров, Йозгюр Кезим, Кристиян Дечев, Тодор Бакърджиев).

„Етър-2“: Ангел Мартинов, Ерик Костов, Исмаил Ибрямов, Север Алиев, Калоян Ненчев, Росен Върбишки, Кристиян Димитров, Траян Димитров, Христо Марков, Калоян Митев, Ивалин Петков (Атанас Атанасов, Димитър Колев, Георги Иванов, Васко Първанов, Александър Гугучков).