Вторник, 27 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” загуби баража за Първа лига

28.05.2022 12:47

„Етър“ загуби с 3:2 баража от „Ботев“ (Враца) и не успя да се върне в елита. “Виолетовите” губеха с 3:0 до 88-ата минута, след което върнаха два гола, но за промяна вече бе много късно..

В първите десетина минути „Ботев“ имаше превес, който донесе удар на Браян Переа с глава в гредата в 5-ата минута след центриране на Чавдар Ивайлов. Постепенно „виолетовите“ пренесоха играта напред, но трудно стигаха до голова ситуация. Кнежевич падна в пеналта с претенции за дузпа, но ВАР показа, че такава няма. В 16-ата минута Цветомир Тодоров центрира отдясно от фаул, но съиграчите му се разминаха пред вратата с топката.

В 24-ата минута Юлиян Ненов стреля, но Христо Иванов улови. Малко след това Кнежевич открадна топката, но нанесе много неточен удар. В самия край на полувремето след центриране на Кръстев отляво Цветомир Тодоров стреля с глава, но Костов улови.

През втората част „Ботев“ сериозно вдигна оборотите и реши мача в соя полза. В 49-ата минута Чавдар Ивайло проби отляво и центрира, а Юлиян Ненов вкара за 1:0. Гаврилов в 63-ата минута можеше да удвои, но от чиста позиция стреля над вратата. В 74-ата минута Браян Переа вкара много красив гол – 2:0. Удар на Василев с глава бе спасен от Христо Иванов, но веднага след това Бауренски с глава вкара за 3:0.

В 88-ата минута след пас на Дичев Ловре Кнежевич отблизо намали на 2:1, а в последната минута Мариян Иванов с глава вкара за 3:2. Последвалото 4-минутно добавено време обаче не донесе нищо и „Етър“ загуби така важния мач.

„Етър“: Христо Иванов, Атанас Кръстев (83 Христо Димитров), Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Кольо Станев, Радослав Апостолов (78 Николай Дичев), Мартин Моран, Ромеш Ивей, Цветомир Тодоров, Уилсън Фелипе (66 Юлиян Райков), Ловре Кнежевич.