Петък, 14 Oct 2022

„Локо” загуби с 1:4 първата си контрола в Русе

09.07.2022 20:34

Горнооряховският „Локомотив” загуби първата си контрола от подготовката за новия сезон в Северозападна трета лига. „Железничарите” гостуваха в Русе на току що завърналия се в професионалния футбол „Дунав”. Срещата бе използвана от домакините да представят отбора и целия щаб, с който ще се борят във Втора лига.

„Драконите” откриха резултата в 15-та минута с гол на Йордан Димитров. Пак той удвои преднината на своите след петнайсетина минути и така завърши първото полувреме.

През втората част гостите дълго време бяха равностойни и успяха да върнат един гол чрез Байдаков в 61-та минута. Русенци все пак зарадваха публиката си с убедителна победа преди старта на първенството във Втора лига. Завърналият се в клуба Мирослав Будинов отбеляза за 3:1, а Алекс Кирилов фиксира крайното 4:1 за домакините.

„Локомотив” започна със Зехнур Чаушев, Ивайло Велчев, Ахмед Али, Стефан Иванов, Станимир Андреев, Александър Узунов, Николай Иванов, Тодор Бакърджиев, Кристиян Райчев, Красен Трифонов (к), Георги Колев.

Резерви: Ивайло Стефанов, Цветомир Иванов (роден 2003 г., юноша на „Спартак” Варна), Мартин Господинов, Йордан Статев, Ангел Паунов, Йозгюр Кезим, Станислав Петров (роден 2003, юноша на „Шумен”), Кристиян Дечев, Матю Гагов (роден 2001 г., юноша на „Етър”), Димитър Байдаков.

Извън групата заради контузии останаха Ивайло Тодоров, който има пукнат пръст на крака и Янислав Цачев, още лекуващ разтежение. Стефан Неделчев напуска отбора и ще продължи кариерата си в „Рилски спортист”.

На 12 юли в Горна Оряховица ще гостува вторият отбор на „Дунав” (Русе).