Събота, 15 Oct 2022

„Локомотив” и „Саяна” (Хасково) направиха равен в третата си контрола

16.07.2022 21:21

Горнооряховският „Локомотив” и „Саяна” (Хасково) завършиха 2:2 в контрола, изиграна на стадиона в Мъглиж. Символичните домакини се бориха за промоция в професионалния футбол миналия сезон, но останаха втори в Югоизточна Трета лига след отбора на Крумовград. Целта им за новото първенство е само една - първото място. „Локомотив” също има амбиции да се докаже, въпреки че ни си поставя толкова директни цели. И за двата отбора това е третата контрола преди подновяването на първенствата в Трета лига на 6 август.

Три от четирите гола в срещата паднаха в рамките на 5-6 минути през първото полувреме. Откри Милен Савов за „Локомотив”, а Димитър Байдаков удвои преднината още при следващата атака. Минути след това Ахмед Рамадан намали и първото полувреме завърши при резултат 2:1 за „Локо”. През второто полувреме гол не падна до края, когато в последните минути Спас Милушев не възстанови равенството.

За „Локомотив” започнаха Иван Христов, Ивайло Велчев, Стефан Иванов, Ахмед Али, Станимир Андреев, Александър Узунов, Николай Иванов, Георги Колев, Кристиян Райчев, Димитър Байдаков, Милен Савов.

В групата бяха още Ивайло Стефанов, Зехнур Чаушев, Ивайло Тодоров, Красен Трифонов, Кристиян Дечев, Явор Генчев, Ангел Паунов, Мартин Костадинов, Матю Гагов.

С контузии са Янислав Цачев, Тодор Бакърджиев, Борис Атанасов, Даниел-Виктор Кънчев.

Следващият мач на „Локо” е срещу „Янтра” в Полски Тръмбеш на 21 юли.