Вторник, 13 Сеп 2022

Най-новият клуб по спортна акробатика „Локомотив - 21” дебютира с шампионска титла от Държавния шампионат

14.06.2022 15:38

Регистрираният през месец октомври 2021 г. клуб по спортна акробатика „Локомотив – 21“ – Горна Оряховица спечели шампионска титла от първото си участие на Държавния индивидуален шампионат във Варна, състоял се през изминалия уикенд.

Шампионки станаха Деа Димитрова и Лусия Янков в женски двойки 8-14 години. Състезателките на „Локомотив” спечелиха квалификациите и първо място на финала в конкуренция от 24 женски двойки. Второто и третото място останаха за  два  от бургаските клубове - „Нефтохимик - 2011” и „КСА Бургас”.

В индивидуалната надпревара при възраст 6-8 години шестгодишната Йоана Димитрова зае 4-то място, а седемгодишната Михаела Ташева – 9-то място при конкуренция от 57 момичета.

На акробатите от „Локомотив - 21” предстои нов национален спортен форум. От 24 до 26 юни женската двойка Елина Хинкова и Магдалена Тодорова, която стана пета в света преди година, както и тройката Александра Нямова, Анислава Караджова, Велина Стоянова излизат на килима на републиканското първенство за възраст 12-18-годиши, отново в морската столица.

Треньор на успешно прохождащия клуб е републиканската шампионка и личен треньор на петата в света женска двойка за 2021 г. - Александра Александрова, а помощник - треньор е Радостина Стефанова. Децата, които тренират в клуба, са между 5 и 17-годишни и са не само от Горна Оряховица, но някои пътуват от Велико Търново.