Сряда, 28 Сеп 2022

„Локо” се развихри през второто полувреме срещу „Ботев II” и би с 5:1

14.05.2022 21:01

„Локомотив” направи най-убедителния си резултат тази пролет при гостуването си във Враца, побеждавайки дублиращия състав на „Ботев” с 5:1. „Железничарите” губеха през първата част, след като врачани поведоха в 40-та минута с гол на Пламен Спасов. През второто полувреме обаче гостите са разиграха и нанизаха пет безответни гола. В 55-та минута Ивайло Тодоров откри сметката на горнооряхвчани, изравнявайки резултата в мача. След 5 мините влезлият през втората част Тодор Бакърджиев изведе „Локо” напред. В 70-та минута Байдаков качи на 3:1 за гостите, а след 5 минути Кристиян Райчев отбеляза четвъртия гол за „локомотивци”. Крайният резултат оформи резервата Кристиян Дечев.

За „Локомотив” започнаха Иван Петров, Ивайло Тодоров, Денислав Николов, Андрей Петров, Кристиян Райчев, Александър Узунов, Емил Копаранов, Янислав Цачев, Димитър Байдаков, Красимир Гавазов, Стефан Неделчев. Резерви: Ивайло Стефанов, Валентин Петров, Ивайло Велчев, Кристиян Дечев, Александър Краев, Тодор Бакърджиев.

XXXI кръг на Северозападна трета лига не донесе размествания в първата половина на таблицата. „Спартак” (Плевен) води убедително след поредната победа – 5:0 над  „Ювентус” (Малчика). „Севлиево” победи като гост „Вихър” в Славяново и запазва разликата от 4 точки пред „Локомотив”, който е на трето място. „Бдин” си остава четвърти, в този кръг видинчани се наложиха на дубъла на „Етър” с 3:0. Железничарското дерби между „Локомотивите” от Мездра и Дряново бе спечелен от домакините с 3:1. Борещият се за оставане в групата „Академик” (Свищов) победи у дома си „Павликени” с 2:0.