Петък, 25 Авг 2023

„Локо“ би с 4:0 на стадион „Ивайло“ дубъла на „Етър“

24.05.2023 22:01

„Локомотив“ спечели без напъване с 4:0 гостуването си на стадион „Ивайло“ във Велико Търново за отложения мач с „Етър II“. По два гола паднаха през двете полувремена. Откри голмайсторът на първенството Георги Колев в 21 минута. В 39-та минута Байдаков центрира към Кристиян Райчев, който покачи на 2:0 за гостите.

Пет минути след подновяването на играта Байдаков се разписа от бялата точка. Нарушението бе срещу Георги Колев. Последният гол в срещата падна в 61-та минута. Отбеляза го Янислав Цачев след центриране на Даниел-Виктор Кънчев.

За „Локомотив“ започнаха Венцислав Димитров, Милен Савов, Красен Трифонов, Али Ахмед, Кристиян Райчев, Явор Генчев, Тодор Бакърджиев, Димитър Господинов, Георги Колев, Николай Иванов, Димитър Байдаков.

Резерви: Максим Маринов, Ивайло Велчев, Ивайло Тодоров, Янислав Цачев, Кристиян Дечев, Тодор Бакърджиев, Александър Узунов, Даниел-Виктор Кънчев.

След този мач „Локо“ се приближи на 4 точки от водача „Бдин“. До края остават два кръга. В събота, 27 май, „Локомотив“ гостува на „Янтра“ в Полски Тръмбеш, а „Бдин“ е гост на „Боруна“ в Царева ливада. В последния кръг на 3 юни „Локо“ посреща у дома „Дреновец“, а „Бдин“ е домакин на „Павликени“.

Между двата последни кръга „Локомотив“ трябва да изиграе и финал за купата на Аматьорската лига, който е на 31 май в София срещу „Саяна“ от Хасково.