Събота, 22 Юли 2023

Спорт

„Етър“ с първа точка в Разград, цял мач игра с човек по-малко

22.04.2023 22:12

„Етър“ взе първа точка при гостуване в Разград, като завърши 1:1 срещу дублиращия тим на „Лудогорец“. Великотърновци играха 83 минути с човек по-малко, след като Валери Христов бе отстранен още в началото. Реферът Васил Минев показа три жълти и един червен картон на етърци срещу нито един за домакините. Преследвачът „Крумовград“ също завърши 1:1 със „Созопол“ и преднината остава 9 точки.

Началото бе добро за „виолетовите“, които още в 5-ата минута можеха да открият. След центриране от фланга Мартин Тошев стреля опасно до гредата. Две минути по-късно обаче „Етър“ остана с човек по-малко. Валери Христов опита шпагат срещу откъсващ се противник и получи доста пресилен червен картон, след като първо игра с топката. Това наложи гостите да заиграят със схема 4-4-1, като напред остана единствено Мартин Тошев.

Последва дълъг период без опасности пред двете врати, като лудогорци с числено превъзходство пренесоха играта напред. В последните десет минути преди почивката обаче „Етър“ имаше три чисти възможности. Първо Крум Стоянов отправи удар от 17 метра, който  бе спасен от вратаря. После Мартин Моран намери Мартин Тошев и той с глава стреля на метър от гредата. В 40-ата минута пък Христо Митев центрира отляво и отново Тошев отправи удар от въздуха, но топката мина покрай рамката.

В 62-ата минута етърци поведоха – Евгений Илиев центрира и от десетина метра Крум Стоянов прати топката в мрежата за 0:1. Само след шест минути обаче домакините стигнаха до дузпа, след като вратарят Славков събори съперник и от бялата точка резултатът бе изравнен от Цветослав Петров – 1:1.

Макар и с човек по-малко, до самия край етърци натискаха здраво в търсене на победен гол, но домакините удържаха точката.

„Етър”: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Христо Митев, Олег Димитров (77 Георги Александров), Мартин Моран (86 Здравко Илиев), Емануил Личев (77 Янко Ангелов), Крум Стоянов, Евгений Илиев (63 Хавиер Бетегон), Мартин Тошев.