Понеделник, 26 Юни 2023

Велико Търново Спорт

„Виолетовите“ биха с 3:2 „Дунав“ с красиви голове

24.03.2023 17:03

„Етър“ победи с 3:2 „Дунав“ в контрола, играна на стадион „Ивайло“. „Виолетовите“ бяха без голмайстора си Мартин Тошев, панамския национал Моран и вратаря Славков, но в игра след контузия се завърна Николай Янков. Принудително обаче бяха заменени Здравко Илиев и Яни Пехливанов.

Гостите първи откриха резултата в 18-ата минута, когато Мехмед Сабри бе изведен от дълбочина, напредна и прокара топката покрай вратаря Дерменджиев – 0:1. „Етър“ отговори с опасен удар на Дани Младенов до гредата, а за русенци отново Сабри с глава не можа да насочи топката в опразнената врата.

Евгений Илиев излезе сам срещу вратаря в 34-ата минута, но ударът му бе избит с крак в корнер. След изпълнението Христо Митев отблизо прати топката в мрежата за 1:1. Вторият гол падна след много красива бърза комбинация – в 42-ата минута Георги Александров изведе Бетегон, който с едно докосване намери Дани Младенов и опитният голмайстор засече топката – 2:1.

Третият гол за етърци също предизвика аплодисменти – Евгений Илиев напредна отдясно, Алехандро пое кълбото и намери Хавиер Бетегон, който покачи на 3:1. Само след две минути за игра с ръка в пеналта реферът отсъди дузпа за русенци, която Мирослав Будинов със силен удар превърна в 3:2.

Будинов в 67-ата минута получи за разправии със съдията жълт и след това червен картон, като дълго не искаше да излиза от терена. В крайна сметка на неговото място влезе Димитров. В 83-ата минута дойде нов красив момент – Янко Ангелов от центъра видя излезлия напред вратар и отправи далечен параболичен удар, но топката срещна напречната греда.

„Етър“: Иван Дерменджиев (60 Ангел Мартинов), Здравко Илиев (25 Валери Христов), Яни Пехливанов (33 Георги Александров), Георги Ангелов (46 Крум Стоянов, 73 Кольо Станев), Мариян Иванов, Христо Митев, Олег Димитров, Хавиер Бетегон, Емануил Личев (73 Николай Янков), Евгений Илиев, Даниел Младенов (46 Алехандро).