Понеделник, 22 Авг 2022

ЦСКА спечели отборната титла при класиците, над 340 млади борци се борят в свободния стил в Горна Оряховица

21.05.2022 13:15

Спортна зала „Никола Петров” се пука по шевовете вече втори ден с най-масовото спортно събитие за годината – Държавния лично-отборен шампионат за деца по борба.

В първия ден трите тепиха в залата бяха за разпределяне на медалите в класическия стил, където участваха близо 240 състезатели от 33 клуба. Отборни победители станаха борците на ЦСКА, следвани от „Левски” и „Ботев” (Враца). За най-техничен състезател бе обявен шампионът при 53-килиграмовите Цветомир Велев ("Селановци-93"), а призът за най-резултатен получи Даниел Ангелов ("Плевен"), станал първи в категория до 59 кг.

Днес е ред на свободният стил, в който мерят сили 342 състезатели на 55 клуба, като домакините от „Локомотив” Горна Оряховица са със 17 борци в 8 категории. Финалите се очакват късно тази вечер заради огромната конкуренция. В най-масовите категории от 35 до 53 кг се борят между 40 и 50 деца във всяка.