Сряда, 28 Сеп 2022

„Локо” победи „Бдин” с 2:0

12.05.2022 06:59

„Локо” (ГО) спечели битката с „Бдин” за третото място в класирането на Северозападната трета лига. Победата с 2:0 на свой терен откъсна железничарите от видинчани, които вече изостават на 7 точки.

„Локомотив” имаше превес и още в първите минути изпълниха поредица от корнери, при един от които топката бе отправена опасно до гредата. В 17-ата минута при атака на домакините защитникът на „Бдин” допусна груба грешка, последва разиграване, завършило с точен удар на Кристиян Райчев под плонжа на вратаря – 1:0.

В самия край на полувремето Ивайло Иванов от гостите, който висеше с жълт картон, извърши фаул в центъра и получи втори от рефера Георги Гинчев, което остави "Бдин" в намален състав. Резултатът бе удвоен в 55-ата минута. Бърза контра доведе до пас на Райчев към капитана Красимир Гавазов, чийто удар бе избит от вратаря, но Кристиян Райчев довкара топката за 2:0. После изстрел на Неделчев бе избит пред голлинията. Гостите в 67-ата минута отправиха опасен удар до гредата, изпълниха няколко корнера, но не стигнаха до гол. Влезлият като резерва Димитър Байдаков от домакините с глава стреля в напречната греда, а опасен удар на Стефан Иванов бе избит в корнер.

„Силен мач за нашия отбор. Доминирахме над съперника през целия мач. Създадохме много положения, но трябва да бележим повече. Нямаме много време да се радваме, защото имаме гостуване във Враца още в събота. Започваме от утре да се готвим за следващия мач”, каза треньорът Светлин Иванов.

Стартов състав: Иван Петров, Ивайло Тодоров, Денислав Николов, Ивайло Велчев, Андрей Петров, Емил Копаранов, Александър Узунов, Кристиян Райчев, Тодор Бакърджиев, Красимир Гавазов, Стефан Неделчев

През втората част влязоха Янислав Цачев, Димитър Байдаков, Александър Краев, Валентин Петров, Стефан Иванов.