Горна Оряховица Слънчево 30°C
неделя, 28 юни 2026
Култура Лясковец

Над 200 музиканти се включиха в първия Фестивал на балканската духовa музика край Петропавловския манастир

  28.06.2026 18:42  
Над 200 музиканти се включиха в първия Фестивал на балканската духовa музика край Петропавловския манастир

Над 200 музиканти от оркестри в България и Сърбия се включиха в първия Фестивал на балканската духова музика край Петропавловския манастир. Сред официалните лица бяха кметът на Лясковец Васил Христов, заместник-областният управител Петър Димитров, заместник-кметът на Велико Търново Георги Недев.

"Скъли участници организатори и гости,
за мен е удоволствие да ви поздравя от името на областния управител г-н Марин Богомилов по случай откриването на Първия фестивал на балканската духовa музика край Лясковец. Нека този празник на музиката обединява хората, пази традициите и вдъхновява нови приятелства. Пожелавам на всички здраве, благоденствие и незабравими емоции! 
На добър час", приветства всички от сцената зам.- областният управител на Велико Търново Петър Димитров.

Изпълнителите представиха уникалната си музика пред стотици фенове.