Случай на СПИН/ХИВ са регистрирали здравните власти в община Горна Оряховица. Пациентът е установен в периода 15 – 21 юни, сочи справка със седмичния бюлетин на Регионалната здравна инспекция във Велико Търново.
През миналата седмица в областта са установени още случай на Лаймска болест, 6 случая на ентероколит, 7 случая на варицела, 3 случая на скарлатина и 6 случая на остри респираторни заболявания.
От РЗИ информират, че на 25 юни /четвъртък/ от 9:30 часа в парк „Дружба“ във Велико Търново ще се проведе „Ден на здравето“ под мотото „Инвестирай в здравето, не в наркотиците“. Програмата е изпълнена с игри, предизвикателства, демонстрации и полезни знания в подкрепа на здравословния начин на живот.
22°C













