Сряда, 19 Юни 2024

„Локо” спечели втория мач срещу „Шумен-61”

18.05.2024 22:38

Хандбалният „Локомотив” се наложи над „Шумен-61” във втория мач от Суперфинала с 30:25(16:14). След една на една победи, двата отбора ще определят Шампиона на България в трети мач, който ще се изиграе в „Арена Шумен” следващата седмица.

В „ОЗК Арена Бяла” гостите първи поведоха в резултата 2:4 в петата минута. Последваха силни минути за „железничарите” , които до средата на полувремето възстановиха равновесието 7:7. Пропуск от дузпа за шуменци може би се оказа преломния психологически момент в мача. В ответната атака домакините отбелязаха и поведоха с 8:7. Размяна на попадения в двете врати продължи до 27-мата минута, след която „локомотивци” отбелязаха три безответни гола. Гостите върнаха един в края на полувремето и съкратиха разликата 16:14.

През втората част „железничарите” продължиха да диктуват събитията на терена и не изпуснаха инициативата. Постепенно увеличиха преднината си, която в 57-мата минута достигна девет гола 30:21. В оставащото време гостите отбелязаха четири попадения и намалиха резултата до 30:25 в края на мача.

„Поздравявам момчетата за духа и себераздаването. Днес те показаха, че са достойни да бъдат Шампиони.”, заяви треньорът Йордан Димитров.

"Локо": Георги Маринов, Михаил Пенев, Кристиян Стратиев, Станислав Добрев, Павел Данаилов, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Николай Генов, Петър Николов, Божидар Симеонов, Йордан Попов, Георги Стоянов,