Неделя, 28 Апр 2024

Младежите на хандбалния „Локомотив” са зонални шампиони

22.03.2024 10:05

Младежите до 19 г. на хандбалния „Локомотив“ (Горна Оряховица) вдигнаха златната купа на зона „Мизия“ пред родна публика.

За финалния турнир в сп. зала „Никола Петров“ се класираха отборите на ХК „Полюс-ТМ“ ( Плевен), ХК „Чардафон“ (Габрово), ХК „Осъм“ (Ловеч) и ХК „Локомотив“ (Горна Оряховица).

В полуфинала младите „железничари“ победиха връстниците си от Ловеч с 33:27 (14:11) и се класираха за финала. „Чардафон“ се наложи над отбора на „Полюс-ТМ“ с 25:17 и също придоби право да се бори за Купата.

На финала „локомотивци“ наложиха волята си още от първата минута и до края на първото полувреме натрупаха преднина от седем гола 17:10. През втората част не отстъпиха инициативата и се поздравиха със заслужена победа 29:26 и Купа.

Бронзовите медали този сезон са за „Осъм“. „Полюс-ТМ“ остана на четвърта позиция.

Кристиян Стратиев от „Локомотив“ беше удостоен с индивидуална награда за най-добър вратар.

„Много здрави мачове се изиграха днес. Отборите са равностойни и всички бяха изключително мотивирани за победи. Нашите момчета играха много концентрирано и в двете фази на играта. Допуснахме по-малко грешки от съперниците и заслужено победихме. Поздравявам момчетата! Продължаваме да се готвим за Държавния финал“, коментира ст. треньорът на „Локомотив“ Йордан Димитров.

„Локо”: Кристиян Стратиев, Християн Колев, Даниел Генин, Валентин Николов, Никола Стоянов, Георги Василев, Кристиян Деянов, Мартин Костадинов, Велизар Драганчев, Иво Иванов, Константин Бакалов, Михаил Тодоров, Димитър Недев, Златомир Колев, Пламен Катрев, Стефан Георгиев.