Понеделник, 27 Nov 2023

„Локо“ вкара 3 гола на „Вихър“ за третата си победа в новото първенство

26.08.2023 21:20

„Локомотив“ спечели и третия си мач от новото първенство на Северозападна трета лига. „Железничарите“ се наложиха с 3:1 над основния конкурент през миналия шампионат „Вихър“. За разлика от горнооряховчани, футболистите от Славяново не са толкова убедителни в началото на новия сезон. Те имаха една победа и една загуба в първите срещи, докато „Локо“ няма пропуск дотук.

Срещата в Горна Оряховица се игра на осветление, а в традиционното влакче на победата се включиха много от най-малките фенове на „Локо“.

В срещата паднаха четири гола през второто полувреме, три от които от дузпа. Димитър Байдаков, който влезе през втората част, отбеляза два и изработи третия от головете на „Локо“.

Байдаков откри в 65-та минута с точно изпълнение от бялата точка. Пет минути по-късно отново той покачи на 2:0. Гостите намалиха от дузпа за 2:1. Срещата навлезе в добавеното време, когато Байдаков бе фаулиран отново в наказателното поле. Този път на бялата точка застана Кристиян Райчев и не сгреши, оформяйки крайното 3:1 за „локомотивци“.

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Милен Савов, Александър Узунов, Ивайло Тодоров (к), Тодор Бакърджиев, Кристиян Дечев, Даниел-Виктор Кънчев, Христо Марков, Георги Колев, Янислав Цачев.

Резерви: Цветомир Иванов, Ивайло Велчев, Явор Генчев, Димитър Костадинов, Димитър Байдаков, Николай Иванов, Красен Трифонов, Кристиян Славчев.