Четвъртък, 03 Авг 2023

Велико Търново Спорт

Състезателите на „Етър“ с 15 медала на Европейското първенство по шотокан карате

04.05.2023 16:25

11 спортисти от Карате клуб „Етър“ постигнаха пореден успех за Велико Търново на престижна международна надпревара. На Европейското първенство по шотокан карате великотърновците спечелиха общо 15 медала. Общо 150 бяха българските състезатели в турнира, в който участваха още каратисти от Австрия, Азербайджан, Хърватия, Италия, Румъния, Турция, Гърция, Украйна, Северна Македония и други. В рамките на състезанието се проведоха над 1000 двубоя.

„Етър“ бе представен и в четирите възрастови групи - деца, джуниър и кадети, мъже и жени, ветерани. „Виолетовите“ състезатели спечелиха медали във всяка от категориите.

Европейски шампиони станаха Амира Абулибде /кадети/ и Стефан Петров /деца/ от „Етър“. А в тези две категории Амира Абулибде и Дария Мартинова вдигнаха златото и отборно.

Сребърни медали спечелиха Младен Тодоров /мъже/, Румен Василев /джуниър/, Амира Абулибде, Стефан Петров /деца./, Емануела Иванова /деца/, Радослав Русанов /деца/, ДАрия Мартинова /деца/. Георги Марков. Радослав Русанов, Георги Марков и Стефан Метров взеха сребро и в отборния клас при децата.

С бронз се отличиха Константин Костадинов /кадети/, Радослав Русанов /деца/ и Емануела Иванова /деца/.