Сряда, 02 Авг 2023

„Локомотив“ е на финал за Аматьорската купа

03.05.2023 20:02

С гол на Георги Колев горнооряховският „Локомотив“ победи „Балкан“ (Ботевград) във втория полуфинал от турнира за купата на Аматьорската лига. „Железничарите“ ще играят финал със „Саяна“. Отборът от Хасково отстрани преди седмица „Черноморец“ (Балчик) с 2:0.

Полуфиналът на „Локо“ се игра на неутрален терен в Дряново. Един срещу друг застанаха четвъртият в Северозападна трета лига и деветият в Югозападна. „Черно-белите“ установиха предимство, което обаче не бе материализирано до 72-та минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. На бялата точка застана голмайсторът на отбора и Северозападна лига Георги Колев. Вратарят на „Балкан“ Слави Матин успя да отрази удара, но топката отново попадна у Колев и този път той не се поколеба да изведе отбора си напред. Това остана и единственото попадение в мача, така че „локомотивци“ направиха влакчето на победата на стадиона в Дряново и продължават напред към финала.

Там ги чака отборът на „Саяна“ (Хасково), отстранил „Черномерц“ (Балчик). В момента „Саяна“ заема пето място във временното класиране на Югоизточна трета лига и е без шансове да се бори за първото място.

„Локомотив“ започна с Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Милен Савов, Ивайло Тодоров, Али Ахмед, Явор Генчев, Александър Узунов, Кристиян Дечев, Георги Колев, Янислав Цачев, Димитър Байдаков.

Резерви: Максим Маринов, Ивайло Велчев, Тодор Бакърджиев, Николай Иванов, Даниел-Виктор Кънчев, Красен Трифонов, Борислав Бъчваров, Димитър Костадинов, Мартин Господинов.

На 6 май от 18 часа „Локомотив“ посреща „Ювентус“ от Малчика в мач от XXVI кръг на Северозападна трета лига.