Неделя, 30 Юли 2023

„Локо“ взе само точка на „Партизан“ и вече е четвърти, „Бдин“ дръпна на върха

29.04.2023 21:25

„Локомотив“ спечели само точка от гостуването си в Червен бряг и вече е на четвърто място във временното класиране на Северозападна трета лига.

Мачът между „Партизан“, които този път бяха в черно-бяло, и „Локо“ в червено-черво райе, започна силно с два гола още в първата четвърт. Домакините поведоха в 6-та минута с гол на Георги Петков, изведен в голова позиция след хубав пробив на Милен Тонев.

15 минути по-късно „локомотивци“, подкрепяни от силна горнооряховска агитка, изравниха. Кристиян Райчев центрира за финал на добър пробив на Кънчев и Георги Колев направи головете си в този сезон 22, като простреля вратаря на домакините с удар извън наказателното поле.

Това обаче бяха головете и за целия мач. Срещата завърши 1:1, което извади „Локомотив“ от челната тройка. По същото време „Вихър“ (Славяново) победи „Етър 2“ с 1:0 и вече дели второ-трето място с „Локо“ (Мездра). Отборът от Мездра се издъни срещу „Дреновец“ и загуби с 2:3. Водачът „Бдин“ се възползва и дръпна сред трудно победа над „Севлиево“ с 4:3.

В момента видинчани са първи с 61 точки. Следват „Локо“ (Мездра) и „Вихър“ с по 56 и „Локо“ (ГО) с 54 точки. Горнооряховският „Локомотив“ все пак е с мач по-малко, така че има виртуално предимство.