Събота, 05 Авг 2023

Свищов Спорт

Каратеки от школата на Митко Божанов спечелиха медали от държавно първенство

02.05.2023 13:38

На 29 април в град Пловдив се проведе Държавно първенство по киокушин карате за деца до 8 и до 10 години. В него взеха участие шест свищовски бойци от школата на Митко Божанов.

Иван Иванов постигна 3 победи и заслужи сребърен медал. Лъчезар Теодосиев и Мартин Калчев спечелиха срешу първите си съперници, но не се класираха за медали. Самуил Русинов, Калоян Петров и Еркан Алиев не продължиха участието си след предварителните кръгове на шампионата, въпреки че показаха добра техника и висок боен дух.

На 30 април в град Харманли 16 състезатетели от отбора със старши треньор Митко Божанов направиха дебют в смесените бойни изкуства с участието си в Държавното първенство по кудо.

Златни медали спечелиха Борис Сърменов; Мария Матова; Еркан Алиев; Мариян Кроснаков; Божидар Ганев; Калоян Кирилов; Владислав Георгиев; Веселина Кунова; Ния Калушкова и Виктор Пенчев.

Със сребърни медали баха наградени Самуил Русимов; Зарина Иванова; Емануела Кунова; Звезделин Димитров и Айдън Алиев.

С бронзоов медал се завърна Емануела Вричева.

Освен с медали, всички тези състезатели бяха наградени също с купи и грамоти от Българска кудо федерация.

Отборът продължава подготовката за предстоящите лагери и състезания.