Понеделник, 10 Юли 2023

„Локо“ отстъпи на „Шумен-61“ в първия мач от Суперфинала

09.04.2023 15:56

В Арена „Шумен“ се изигра първият мач от Суперфинала за шампионската титла по хандбал между „Шумен-61“ и „Локомотив“. Двата тима стигнаха до финалната фаза след като преодоляха отборите на „Осъм“ и „Спартак“, които спорят за бронзовите медали.
Още с първия съдийски сигнал се заредиха атаки към двете врати. „Железничарите” бяха по-настоятелни пред гола и поведоха с 2:4. До 20-та минута поддържаха преднина от три гола 8:11. Последваха силни минути за домакините, които изравниха играта и резултата - 14:14 в края на полувремето.
През втората част „локомотивци“ отново излязоха напред в резултата, но грешки в защита позволиха на шуменци да изравнят 17:17. Прибързани действия на гостите в атака доведоха до неточности и в нападение, от които се възползваха домакините. Те отбелязаха три безответни гола за 20:18 в средата на полуврмето. До края „железничарите“ не успяха да се противопоставят и отстъпиха с 26:20.
Втората среща между двата отбора е в петък 14 април в ДКС „Васил Левски“ - Велико Търново.
„Локо“: Стефан Димитров, Михаил Пенев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Станислав Добрев, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Кристиян Йорданов, Димитър Георгиев, Иван Петков, Веселин Чакмаков, Мартин Тодоров, Михаел Иванов.