Неделя, 09 Юли 2023

Хандбалният „Локомотив“ се класира за Суперфинала в „А“ РХГ, отново ще спори с „Шумен“ за шампионската титла

01.04.2023 22:39

В спортната зала на Първа езикова гимназия във Варна се изигра втората среща между „Локомотив“ (Горна Оряховица) и „Спартак“ от полуфиналните плейофи за шампионската титла по хандбал при мъжете.
В началните минути гостите бяха по-концентрирани и поведоха. До края на полувремето поддържаха комфортна преднина от 3-4 гола. В последните минути домакините отбелязаха серия от попадения и стопиха разликата до един гол 15:16.
През втората част още с първата атака „спартаклии“ изравниха и до 40-та минута поведоха с 22:19. Железничарите втвърдиха защитата, а на вратата Стефан Димитров с невероятни спасявания опази мрежата. Това даде допълнителен импулс в атака и до средата на полувремето „локомотивци“ изравниха 22:22. Три безответни гола върнаха водачеството на „железничарите“. До края те успяха да съхранят преднината и да се поздравят с победата 25:28.
В другата среща „Шумен-61“ победи „Осъм“ и също се класира за Суперфинала.
„Локо“: Стефан Димитров, Михаил Пенев, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Петър Николов, Николай Генов, Станислав Добрев, Георги Стоянов, Емилиян Синигеров, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Димитър Георгиев, Иван Петков, Веселин Чакмаков, Мартин Тодоров, Михаел Иванов.

Финалът за шампионската титла през 2023 г. повтаря този от миналата година и противопоставя двата най-добри отбора в страната през последните години. „Локо“ и „Шумен“ ще решат къде отиват златните медали, а „Осъм“ и „Спартак“ ще играят за бронза. Отново се играе до две победи от три мача. Домакинско предимство има по-добре класиралия се в основния сезон на първенството. Така че „Локомотив“ що гостува в Шумен в първия си мач.

Първите срещи са насрочени за следващия уикенд (8-9 април).