Събота, 08 Юли 2023

„Локомотив“ победи „Бдин“ с 2:1 и е на 2 точки от първото място

08.04.2023 20:20

„Локомотив“ спечели дербито на XXII кръг в Северозападна трета лига, побеждавайки с 2:1 „Бдин“ (Видин) на своя терен. След този мач и преди срещата утре между „Локо“ (Мездра) и „Етър II“, горнооряховските „железничари“ са на 2 точки от първото място. Те имат и мач по-малко заради отложената среща с дубъла на „виолетовите“ от предишния кръг.

Преди днешния сблъсък „Бдин“ и „Локо“ от Мездра водеха в класирането с 52 точки, а на 5 след тях беше „Локомотив“. Видинчани са и единствените, които надиграха горнооряховчани в това първенство и ги победиха с 3:0 в първия им мач през есента. „Локо“ успя да се реваншира при своето домакинство, макар и резултатът да не е толкова убедителен. Домакините откриха с гол на Байдаков в 28-та минута. Пак той можеше да удвои преднината на своите, но пропусна дузпа в края на първото полувреме. Въпреки превъзходството си, „Локо“ се оттегли само с един гол преднина преди почивката. В средата на втората част гостите успяха да изравнят. Но минути по-късно Георги Колев изведе „железничарите“ напред. Срещата завърши при 2:1. Победата добави нови 3 точки към актива на „Локо“ и му дава преднина пред „Бдин“ при евентуална победа в отложения мач с „Етър 2“.

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Милен Савов, Ивайло Тодоров, Али Ахмед, Кристиян Райчев, Явор Генчев, Николай Иванов, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Янислав Цачев, Димитър Байдаков.

Резерви: Ивайло Стефанов, Красен Трифонов, Борислав Бъчваров, Тодор Бакърджиев, Мартин Господинов, Ивайло Велчев, Александър Узунов.