Неделя, 16 Апр 2023

„Локомотив“ загуби първата си контрола от „Спартак“ (Варна)

14.01.2023 17:13

Горнооряховският „Локомотив“ загуби с 1:2 гостуването си на първодивизионния „Спартак“ (Варна). И за двата отбора това бе първа контрола от зимната им подготовка. Мачът се игра на естествения терен на спортен комплекс „Локомотив“ във Варна.

За „соколите“ отбелязаха Божидар Васев и Андриан Димитров, а гол да „Локомотив“ отбеляза новият нападател на отбора Димитър Костадинов, дошъл от „Академик“ (Свищов).

Домакините се борят за оставане в Първа лига и старши треньорът им Димитър Димитров – Херо привлече доста нови попълнения през зимната пауза. „Спартак“ беше по-активният тим през целия мач. Първото попадение дойде в 24 минута, когато след точен удар по земя Божидар Васев вкара за 1:0. В 42-та мин. при контраатака по десния фланг Стефан Иванов изведе Димитър Костадинов и той изравни.

През втората част „соколите“ продължиха да търсят победа и новият страж на „Локо“ Венцислав Димитров имаше възможност да се представи в добра светлина. Все пак домакините стигнаха до победата в 82-та минута. След центриране отляво на Виктор Митев, новото попълнение на „Спартак“ Андриян Димитров отбеляза за 2:1.

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Стефан Иванов, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Явор Генчев, Александър Узунов, Янислав Цачев, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Димитър Костадинов.

Резерви: Зехнур Чаушев, Даниел Петков, Ангел Паунов, Красен Трифонов, Мартин Господинов, Николай Иванов, Тодор Бакърджиев, Кристиян Дечев, Виктор Василев.

„Спартак“: Кристиано Фигейредо, Жоао Фернандес, Нейтън Олдър, Бен Карамоко, Виктор Митев, Божидар Васев, Румен Руменов, Ивайло Климентов, Родни Антуи, Ромееш Ивей и Здравко Димитров.

Резерви: Роберто Хименез, Андриан Димитров, Александър Цветков, Иван Дичевски, Никола Борисов, Велислав Боев, Денис Баланюк.

Следващата контрола на „Локомотив“ е на 21 януари с третия тим на „Лудогорец“ и ще се играе в комплекса „Гнездото на орлите“.