Събота, 17 Дек 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” с първа загуба, „Лудогорец II” измъкна трите точки на „Ивайло”

17.09.2022 22:15

„Етър“ допусна първа загуба в първенството, като отстъпи с 0:1 на предпоследния в класирането. „Лудогорец-2“ се оказа отново „черната котка“ за великотърновци и след като спечели и двата си мача миналия сезон, сега отново си тръгна с трите точки.

Първата чиста ситуация бе за „виолетовите“ – в 6-ата минута Янков бе изведен от Илиев и стреля силно, но вратарят изби с крак. В 9-ата минута при една контра Хюсеин Кельовлуев с глава прати топката в мрежата – 0:1. Малко след това Ганчев от гостите едва не си вкара автогол. В 24-ата минута пък след центриране на Илиев отдясно Янков с глава стреля в аут. В 30-ата минута етърци поискаха дузпа от рефера за падане на Станев в пеналта. Точно Кольо Станев можеше да изравни в 42-ата минута, когато бе изведен от Крум Стоянов сам срещу вратаря, но Христов успя да спаси. В 45-ата минута етърци отново претендираха за дузпа при заучено изпълнение на фаул, но бе отсъдена засада на Живко Петков.

Смените след почивката не промениха нищо. Алехандро стреля в 46-ата минута над вратата, малко след това настъпи страхотно меле пред вратата, но топката отново не влезе. В 70-ата минута Боби Трендафилов стреля от въздуха, но топката отново мина над гредата. До края лудогорци непрекъснато лежаха по терена, а в самия край на мача Жоржиньо контузи сериозно Мартин Моран, който бе заменен. Преди него бе контузен и сменен и Кольо Станев.

„Етър“: Станислав Нисторов, Кольо Станев (85 Калоян Митев), Георги Ангелов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Николай Янков, Христо Митев (46 Алехандро), Яни Пехливанов (62 Мартин Моран, 90 Мариян Иванов), Олег Димитров, Евгений Илиев (62 Борислав Трендафилов), Живко Петков.