Сряда, 30 Nov 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” стигна само до 1:1 с „Беласица”

31.08.2022 08:07

„Етър" записа трето поредно равенство на чужд терен, като завърши 1:1 при гостуването си на „Беласица". Мачът на стадиона в Симитли бе гледан и от Димитър Бербатов.

Първото полувреме предложи главно игра в центъра, с много единоборства и почти без ситуации пред вратите. Мартин Моран в 6-ата минута стреля силно до гредата, а две минути по-късно Карапетров от домакините отдясно пробва удар със шпагат, но вратарят го затвори добре и се справи. На лошия терен мачът продължи без положения, освен един удар на Карапетров, при който топката рикошира от Мариян Иванов в корнер. Полувремето отиваше към 0:0, когато в последната минута Айвън Ангелов с красив параболичен удар прехвърли излезлия напред Нисторов – 1:0.

След почивката Емануел Луканов пусна Николай Янков и Алехандро Гонсалвес на мястото на Митев и Илиев, а по-късно и Боби Трендафилов. „Етър" наложи натиск и през втората част доминираше. Янков в 55-ата минута отправи удар, който не затрудни вратаря. Отново Ники Янков в 63-ата минута изстреля бомбен шут, но уцели защитник пред вратата.

В последните 20 минути натискът на „болярите" стана осезаем и следваха положение след положение. В 72-ата минута Крум Стоянов центрира отляво, но Радослав Терзиев не успя пред вратата да нанесе удар. Малко след това отново Янков от фаул стреля до гредата.

Олег Димитров в 77-ата минута отправи опасен удар, но вратарят извади в корнер. Така се стигна до 79-ата минута, когато Трендафилов бе съборен от вратаря и последва дузпа. От бялата точка Георги Ангелов бе хладнокръвен и изравни – 1:1. До края „виолетовите" търсеха втори гол, а в добавеното време след центриране на Алехандро Живко Петков се размина с топката пред голлинията.

"Етър": Станислав Нисторов, Крум Стоянов, Мариян Иванов (80 Кристиян Кънчев), Георги Ангелов, Радослав Терзиев, Яни Пехливанов, Калоян Митев (46 Николай Янков), Мартин Моран (58 Борислав Трендафилов), Олег Димитров, Евгений Илиев (46 Алехандро Гонсалвес), Живко Петков.