Неделя, 20 Nov 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” победи „Созопол” с 1:0 и оглави класирането във Втора лига

21.08.2022 08:11

„Етър" взе минимален, но ценен успех с 1:0 над „Созопол". „Виолетовите" доминираха през целия мач, но така и не успяваха да матират подредената защита на созополци. Единственото попадение падна в 75-ата минута, когато Николай Янков центрира отдясно от фаул и капитанът на гостите Диян Молдованов си вкара с глава автогол. Дебют в официален мач на вратата направи юношата Ангел Мартинов.

Още в 5-ата минута бе първата чиста ситуация – Янков изведе Младенов, който пусна пред вратата на Живко Петков, но ударът отиде над рамката. Дотогава етърци бяха изпълнили вече 4 корнера. В 16-ата минута далечен шут на Мариян Иванов мина до гредата, а в следващата атака след изстрел на Младенов последва рикошет и топката пак мина до гредата в корнер. Янков в 29-ата минута също отдалеч стреля край вратата.

Десният фланг обаче не работеше добре, а и гостите се бяха окопирали в отбрана и не оставиха повече шансове на етърци до почивката. Втората част започна с първия точен удар – Николай Янков стреля, но вратарят спаси. Шут на Моран също бе уловен от Бояджиев. Така се стигна до 75-ата минута, когато Янков центрира от фаул и Диян Молдованов с глава забоде топката в собствената си врата – 1:0.

Нова чиста ситуация имаше в 83-ата минута, когато удар на Мартин Моран стреля силно, вратарят изби, но и добавката на Живко Петков не успя. „Етър" обаче остана в намален състав в 87-ата минута. Христо Митев, който първо бе получил жълт картон за влизане на смяна без сигнал от рефера, атакува Почански и реферът Буров му вдигна втори жълт и червен картон. „Созопол" се опита да пренесе играта напред, но за малко не бе наказан повторно – в добавеното време Боби Трендафилов изведе Моран сам срещу вратаря, но панамецът би право в ръцете му.

„Етър": Ангел Мартинов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Мартин Моран, Олег Димитров, Калоян Митев (62 Евгений Илиев), Николай Янков (85 Кристиян Кънчев), Живко Петков (90 Борислав Трендафилов), Даниел Младенов (85 Христо Митев).