Събота, 12 Nov 2022

Велико Търново Спорт

„Етър“ направи 0:0 със „Спортист“ в Своге

13.08.2022 20:43

„Етър“ и „Спортист“ завършиха 0:0 в Своге, което за великотърновци бе трето равенство от 5 мача за новия сезон. Любопитното бе, че „етърци” за първи път в историята си излязоха в изцяло черни екипи (третият резервен цвят).

„Болярите“ започнаха активно и още до 4-ата минута бяха отправили два удара. Първо Мартин Моран шутира до гредата, а после изстрел на Живко Петков бе спасен от вратаря на домакините. В 10-ата минута и Евгений Илиев пробва мерника си, но топката мина покрай гредата. После играта се пренесе главно в центъра, като атаките на „етърци” не стигаха до завършваща фаза, а домакините така и не създаваха положение.

След почивката Янков и Олег Димитров влязоха на мястото на Илиев и Хр. Митев.  Янков веднага се отчете с пробив, който обаче отново завърши без голов удар. Последваха нови пропуски. Дани Младенов излезе сам срещу вратаря, но той спаси. След корнер Мариян Иванов с глава насочи топката, но вратарят улови, а хубав удар на Живко Петков от дъгата мина до самата греда. „Спортист“ изпусна своя шанс в 74-ата минута, когато след удар от 20 метра топката срещна гредата на Нисторов. До края домакините имаха още едно-две положения и в крайна сметка мачът завърши 0:0.

„Етър“: Станислав Нисторов, Христо Митев, Радослав Терзиев, Мариян Иванов, Кольо Станев, Мартин Моран, Георги Ангелов, Евгений Илиев, Крум Стоянов, Даниел Младенов, Живко Петков.