Сряда, 28 Сеп 2022

„Локо” е на финала в Северозападна зона за Купата на Аматьорската лига след 5:0 над адашите от Мездра

29.03.2022 20:00

Горнооряховският „Локомотив” разби съименика си от Мездра с 5:0 в полуфинала за Купата на Аматьорската лига в Зона Северозапад. Мачът се игра на неутрален терен в Плевен, а победителят ще се изправи на зоналния финал срещу „Партизан” от Червен бряг.

„Локомотив” откри с гол на Димитър Байдаков в 10-та минута. В самия край на първото полувреме капитанът Красимир Гавазов удвои преднината, асистиран с пас на Денислав Николов. През втората част на терена влязоха младоците на „Локо” и те направиха победата още по-внушителна. Веднага след подновяването на играта Тодор Бакърджиев вдигна на 3:0 след точно изпълнена дузпа, отсъдена а нарушение срещу самия него. Отново Бакърджиев беше в основата на четвъртия гол, подавайки хубав пас на Ивайло Тодоров, който се разписа в 74-та минута. Пет минути по-късно 17-годишният Кристиян Дечев ознаменува дебюта си при мъжете с гол и оформи крайното 5:0.

„Локомотив”: Иван Петров, Мартин Минчев, Ивайло Тодоров, Стефан Иванов, Денислав Николов, Делян Дончев, Емил Копаранов, Янислав Цачев, Тодор Бакърджиев, Красимир Гавазов, Димитър Байдаков.

В игра влязоха още Йордан Станев, който замени Цачев заради разтежение в края на първото полувреме, Александър Краев, Ивайло Стефанов, Кристиян Дечев и Йозгюр Кезим.