Събота, 01 Oct 2022

Баскетболният „Локомотив” победи „Вихър” в Айтос

07.03.2022 11:48

Отборът на БК „Локомотив”, състезаващ се в ББЛ А група - Център, постигна победа като гост над отбора на „Вихър” (Айтос). Състезателите на „Локо”, водени от треньора Стоян Даракчиев, се наложиха над домакините със 78:72.

Срещата започна с превъзходство на „Локомотив”, като железничарите спечелиха първите две части и се оттеглиха на полувремето при резултат 38:18 в своя полза. В третата четвърт на мача домакините изравниха играта и тя завърши с равенство 21:21. В последната част на срещата те се вдигнаха на финален щурм и я спечелиха с 19:33, но това не им стигна за нещо повече от достойна загуба.

С най-висок коефициент на полезно действие за „Локомотив” се отличи Данаил Киров, който завърши срещата с 23 точки, 6 борби и 3 откраднати топки. Дабъл-дабъл постигна Георги Павлов, който записа в актива си 14 точки и 10 борби.

„Локомотив”: Данаил Киров, Тони Прокопиев, Георги Павлов, Фурууа Брандакс, Георги Георгиев, Светлозар Стойчев, Петър Гайдаров, Радослав Иванов.