Вторник, 27 Сеп 2022

„Локо” отстъпи с 1:3 на шампиона „Лудогорец” в мач за Купата

28.10.2021 18:02

„Локомотив” приключи участието си в турнира за Купата на България след загуба от десеткратния шампион „Лудогорец”. Третодивизионният отбор от Горна Оряховица се държа достойно на „Хювефарма арена”, но разликата в класите не позволи друг резултат от загуба с 1:3.

Наставникът на домакините Станислав Генчев пусна в игра повече резерви и двама футболисти от дублиращия тим - 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Тихомир Димитров. Марин Байчев разполагаше с всички футболисти без контузения Красимир Гавазов. В игра се появи и дълго лекувалият контузия Димитър Байдаков.

Ихинио Марин откри резултата в 12-ата минута за шампионите,  Елвис Ману удвои в 38-ата минута. Капитанът Георги Колев върна едно попадение за „Локо” в 58-ата минута. В 79-ата минута Мануел Шоу оформи крайния резултат – 3:1 за „орлите”.

„Лудогорец” продължава на четвъртфинала за Купата. „Локомотивци” пък трябва бързо да се възстановят за гостуването си във Видин в неделя.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 6. Пинас, 7. Сантана, 9. Марин, 10. Ману, 23. Шоу, 37. Текпетей, 75. Георгиев, 79. Димитров

„ЛОКОМОТИВ” (ГО): 1. Петков, 5. Ахмед, 14. Иванов, 22. Атанасов, 18. Андреев, 15. Копаранов (84 – Д. Пенев), 19. Бакърджиев (46 – Ал. Узунов), 23. Генчев (80 – Ив. Велчев), 17. Колев, 7. Какамъков (73 – Д. Байдаков), 27. Цачев (84 – К. Димитров)