Сряда, 28 Сеп 2022

„Локо” взе трите точки от домакинството на „Павликени” с гол на Красимир Гавазов

11.09.2021 23:57

"Локо" продължава да води класирането в Северозападна трета лига и след шестия кръг, след като взе регионалното дерби с "Павликени".

„Локомотив” спечели с 1:0 в Горна Оряховица срещу едноименния тим на Павликени в среща от шестия кръг на Северозападна Трета лига. Красимир Гавазов донесе трите точки в края на първото полувреме, когато проведе 20- метров рейд, преодоля трима съперници и шутира от десетина метра в мрежата. Стана изключително оспорван мач. До почивката домакините имаха превес във владеенето на топката. На два пъти Венцислав Димитров трябваше да пази вратата си от връхлитащи към нея противникови нападатели. Три удара с глава пък отправиха футболисти на гостите. След почивката си пролича умора у „железничарите“ от победната 120-минутната битка във вторник за купата на България срещу Нефтохимик. „Павликени” беше активния отбор, но освен ситуации и центрирания, така и не създаде реално голово положение.

„Локомотив” Горна Оряховица – 1. Ивайло Петков, 14. Стефан Иванов, 3. Илиян Илиев, 5. Али Ахмед, 4. Красимир Гавазов, 8. Александър Узунов, 23. Явор Генчев, 19. Тодор Бакърджиев, 17. Георги Колев (капитан), 27. Янислав Цачев, 22. Димо Атанасов. Треньор – Марин Байчев
„Павликени”: 1. Венцислав Димитров, 32. Атанас Фиданин, 4. Хюсеин Вейсов, 17. Ивайло Маринов, 3. Георги Христов, 8. Даниел Йорданов, 5. Йордан Йорданов, 22. Тодор Чирпанов, 11. Красен Трифонов (капитан), 14. Симеон Иванов, 77. Мартин Ширтев. Треньор – Мартин Кръстев.